Om Housing Denmark Om Housing Denmark

Om Housing Denmark

Danmarks største formidler af lejeboliger

Vores medarbejderstab nedenfor sætter en ære i at hjælpe dig godt igennem hele udlejningsprocessen. Housing Denmark er med 3 Børsen Gazeller og en AAA-rating den oplagte samarbejdspartner, hvis du skal leje eller udleje din bolig. Som kunde hos Housing Denmark er du i trygge hænder. Dine behov og ønsker former vores virksomhed og alle processer følges til dørs - både for lejer og for udlejer. 


Medarbejdere

Steen Lundsfryd

Steen Lundsfryd

CEO

+45 61 30 39 58

Steen@housingdenmark.com

Trine Devantier

Trine Devantier

Housing Manager

+45 29 90 17 05

Trd@housingdenmark.com

Nikolaj Rosquist

Nikolaj Rosquist

Service Manager

+45 31 48 82 23

Nik@housingdenmark.com

Rasmus Jakobsen

Rasmus Jakobsen

Housing Agent

+45 53 73 04 61

Ras@housingdenmark.com

Bjørn Bergsten

Bjørn Bergsten

Housing Agent

+45 31 72 02 34

Bkb@housingdenmark.com

Julie Rubeck

Julie Rubeck

Housing Agent

+45 31 72 02 34

Jul@housingdenmark.com

Allan Høgh Sørensen

Allan Høgh Sørensen

Housing Agent

+45 60 10 83 43

Ahs@housingdenmark.com

Maria Pacchiarini

Maria Pacchiarini

Housing Agent

+45 53 71 04 70

Map@housingdenmark.com

William Frederiksen

William Frederiksen

Housing Agent

+45 61 51 10 74

Wif@housingdenmark.com

Lærke Lund Eskerod

Lærke Lund Eskerod

Shared Service Center

+45 31 49 00 57

Lle@housingdenmark.com

Mia Frederiksen

Mia Frederiksen

Shared Service Center

+45 31 48 84 68

Mif@housingdenmark.com

Rasmus Birk Lauridsen

Rasmus Birk Lauridsen

Trainee

+45 31 53 73 05

Ral@housingdenmark.com

Nikolaj Rosquist

Nikolaj Rosquist

Service Manager

+45 31 48 82 23

Nik@housingdenmark.com

Charlotte Juul

Charlotte Juul

Service coodinator

+45 31 72 02 34

Cha@housingdenmark.com

Bo Thaulov Nielsen

Bo Thaulov Nielsen

Service Inspector

+45 53 64 29 37

Bon@housingdenmark.com

Dennis Buch

Dennis Buch

Accountant

Bogholder@housingdenmark.com

Kristina Petschnig

Kristina Petschnig

Lease Contracts

Kpe@housingdenmark.com

Frederikke Lundsfryd

Frederikke Lundsfryd

Service employee


Fyn & Jylland

Marie Louise Pedersen

Marie Louise Pedersen

Housing Agent - Fyn

+45 61 51 10 71

Mlp@housingdenmark.com

Alexander Mørkved

Alexander Mørkved

Housing Agent - Aarhus

+45 87 31 82 40

Aarhus@housingdenmark.com

Susanne Mørkved

Susanne Mørkved

Housing Agent - Aarhus

+45 87 31 82 40

Aarhus@housingdenmark.com

Cathrine Nørup

Cathrine Nørup

Housing Agent - Kolding

+45 91 89 88 99

Kolding@housingdenmark.com

Sarah Birch

Sarah Birch

Housing Agent - Kolding

+45 60 24 98 31

Kolding@housingdenmark.com


Hvad andre synes om os


Arbejd med os

Hos Housing Denmark lever vi efter “work hard - play hard” filosofien og er altid interesserede i nye talenter. Vi vægter personlige egenskaber højt og rekrutterer derfor efter devisen “getting the right people on board”.

Vi modtager både uopfordrede og specifikke ansøgninger. Alle ansøgninger skal indsendes elektronisk og vedhæftes CV og evt. billede, eksamenspapirer, referencer m.m.

Ledige stillinger

Seneste nyt

Housing Denmark støtter sporten

Housing Denmark støtter sporten

13. Juni 2017

Housing Denmark er i 2017 blevet sponsor for Magnussen Racing Team, som kører i DTC serien, som er de hurtigste racerbiler i superligaen i Danmark.

Se mere
Børsen Gazeller

Børsen Gazeller

21. Marts 2017

Housing Denmark har for tredje år i træk modtaget den prestigefyldte Børsen Gazelle pris, som tildeles de virksomheder der for alvor har haft gang i væksten i deres selskab. Vi er meget stolte, og vi går målrettet efter at modtage den 4. Børsen Gazelle i efteråret 2017

Se mere
Virtuel Præsentation

Virtuel Præsentation

16. Marts 2017

Housing Denmark tilbyder et dybere blik ind i vores boliger.

Se mere